RBA pracownia projektowa | Projekt Kuchnia i jadalnia w domu jednorodzinnym w Garbach Autor : architekt Radosław Byczkowski, RBA pracownia projektowa Poznań
126
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-126,single-format-standard,ajax_updown_fade,page_not_loaded

Kuchnia i jadalnia w domu jednorodzinnym w Garbach

Informacje szczegółowe

DOM JEDNORODZINNY W GARBACH
PROJEKT WNĘTRZA – KUCHNIA Z JADALNIĄ;
POW. OPRACOWANIA:  110 m2     PROJEKT:2012  REALIZACJA:2013-2014

Charakter wnętrza wynika z nowoczesnej architektury całego budynku i dążenia do stworzenia minimalistycznej i funkcjonalnej przestrzeni strefy dziennej. Uznaliśmy, że jej elementem centralnym powinna być właśnie przestronna,  połączona z jadalnią  kuchnia.

Wysokiej jakości dizajn podporządkowuje się wymaganiom stawianym przez względy funkcjonalne: wielokrotnie korygowany na etapie projektowania układ pomieszczenia i mebli ma być przede wszystkim wygodny. Podczas prac nad aranżacją nie zapomnieliśmy o rozwiązaniu trójkąta roboczego i optymalnych odległościach między urządzeniami i elementami wyposażenia . Walory funkcjonalne uzupełnia lokalizacja i otwarty układ pomieszczenia -wszędzie stąd blisko, zarówno do salonu, korytarza jak i ukrytej za zabudowa meblową spiżarni i przydomowego ogródka.

Zabudowę meblowa tworzą 2 zazębiające się w przestrzeni części: wykończone okleiną drewnianą szafki kontrastują z bielą lakierowanych frontów i posadzką z żywicy poliuretanowej. Domowy charakter i skalę przestrzeni uzyskaliśmy przez wykonanie podwieszonego kubicznego sufitu w wysokim na 3,5 m pomieszczeniu.